Pompy ciepła

Komfort, niezawodność oszczędność!


Pompy ciepła

Technologie oparte na odnawialnych źródłach energii stają się coraz popularniejszym sposobem na zapewnienie bardzo wydajnego ogrzewania i komfortowego dostępu do ciepłej wody użytkowej. Taką technologią jest pompa ciepła, która poprzez swoje bezpieczeństwo i niezawodność pomagają chronić środowisko naturalne, redukując emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Drugim ważnym argumentem przemawiającym za montażem tych urządzeń są mniejsze rachunki za energię. Instalacja całoroczna, gdyż pompa powietrzna może pracować od -25oC do +45oC - przed wyborem danego urządzenia warto sprawdzić zalecenia producenta w tej kwestii - jednak przy mrozach spada efektywność energetyczna pompy (tzw. COP). Dlatego w naszej ofercie są pompy o wskaźniku COP powyżej 4,0.

Pompy ciepła typu Split

Charakteryzują się budową i składają się z dwóch jednostek . W pierwszej z nich zwanej zewnętrzną energia z powietrza jest pobierana poprzez parownik jednostki zewnętrznej i przekazywana do czynnika chłodniczego, który jest ogrzany przez sprężarkę do temperatury która jest wymagana Następnie nagrzany czynnik transportowany jest przewodem do jednostki wewnętrzne . Tam, w skraplaczu oddaje ciepło, które trafia dalej do domowej instancji grzewczej.

Pompy ciepła C.W.U.

Pompy ciepła C.W.U. są urządzeniem służącym do podgrzania ciepłej wody użytkowej. Świetnie sprawdzają się w obiektach takich jak: stacje benzynowe, pola namiotowe, domki letniskowe, punkty gastronomiczne, szkoły, sale gimnastyczne, hale produkcyjne, warsztaty, obiekty typu siłownia, czy klub fitness. Ich niskie koszty inwestycyjne w połączeniu z wysoką wydajnością sprawiają, iż są świetną alternatywą dla bojlerów elektrycznych, przepływowych podgrzewaczy gazowych i elektrycznych, kolektorów słonecznych.

Dla obydwu wyżej wymienionych uradzeń świetnym rozwiązaniem jest uzupełnienie ich o instalacje fotowoltaiczną co sprawi , że staną się one jeszcze bardziej atrakcyjne pod kątem kosztów eksploatacyjnych.

Fotowoltaika

Polecamy również rozwiązania z zakresu fotowoltaiki - jako równoległe rozwiązanie zapewniające energię odnawialną!

Skontaktuj się z nami