Fotowoltaika

Postaw na energię odnawialną!


Energia słoneczna

Zastosowanie instalacji fotowoltaicznej pozwala na wytwarzanie energii elektrycznej dzięki energii słońca. Dochodzi w niej do bezpośredniej konwersji (zamiany) energii promieniowania słonecznego na energie elektryczną.

Dla domu

Instalacją PV zainstalowana w domach jednorodzinnych pozwala na obniżenie rachunków za prąd oraz na obniżenie kosztów ogrzewania domów i wody użytkowej. Głównym założeniem montażu instalacji fotowoltaicznej jest zużycie wyprodukowanej przez nią energii przez urządzenia pracujące w domu.

Dla biznesu

Panele PV zainstalowane na dachu , elewacji , działce firmy pozwalają zwiększenie jej konkurencyjności na rynku w którym działają. Im bardziej przedsiębiorstwo wykorzystuje energię elektryczną w swojej działalności tym większe korzyści finansowe może osiągnąć. Wszelkie wypracowane w ten sposób zyski może przeznaczyć na dalszy rozwój. Szczególnie atrakcyjną formą finansowania inwestycji związanej z zakupem instalacji fotowoltaicznym dla firm jest kredyt lub leasing.

Dla rolnictwa

Prowadzisz gospodarstwo rolne lub jesteś producentem rolnym, zamotuj instalacje fotowoltaiczną i bądź Eko. Wykorzystaj powierzchnię jaką masz wokół Ciebie, w szczególności duże powierzchnie dachów budynków gospodarczych i produkuj prąd za darmo, oszczędzisz nawet do 80% środków, które możesz przeznaczyć na inne inwestycje. Dodatkowo każdemu podmiotowi będącego płatnikiem podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna która może wynieść nawet 25%. Płatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu poniesionych wydatków na - budowę i modernizację infrastruktury budowlanej - na zakup i montaż urządzeń, które w ramach swojego działania będą produkowały naturalne źródła energii (instalacje fotowoltaiczne)

Oszczędności

Fotowoltaika jest interesująca możliwością inwestycji, która pozwala zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. To rozwiązanie może nawet spowodować uniezależnienie się firmy od energii z sieci. Dzięki temu średniej wielkości klient biznesowy jest w stanie zaoszczędzić ok. 15-20 tys. zł rocznie, a 4 osobowa rodzina ok. 2000 zł w ciągu roku.

Fotowoltaika

Polecamy również rozwiązania z zakresu pomp ciepła - jako równoległe rozwiązanie zapewniające energię odnawialną!


Cel realizacji

Podstawowym celem wykonania instalacji fotowoltaicznej jest obniżenie rachunków za energię elektryczną. Z założenia energia wyprodukowana przez generator fotowoltaiczny w okresie letnim ma zostać zużyta na użytek własny beneficjeta, który ma uruchomioną instalacje, a nadwyżka energii zostanie oddana do sieci energetycznej. Natomiast w okresie zimowym gdzie warunki nie pozwalają na wyprodukowanie dużej ilości energii ze względu na warunki klimatyczne w jakich się znajdujemy, większość energii pozyskujemy od operatora energetycznego. Jednakże energia oddana do sieci nie przepada i zostanie zbilansowana w rozliczeniu rocznym z zakładem energetycznym, co wpłynie na rozliczenie roczne z zakładem energetycznym.

Zalety

proekologiczność - 1kWh energii to emisja CO2 1kg mniejsza // niskie rachunki za prąd // uniezależnienie się od wzrostów cen energii elektrycznej // 25 letnia żywotność instalacji // nowoczesny i niskoenergetyczny budynek // wzrost rynkowej wartości budynku // zaledwie kilkuletni okres zwrotu inwestycji // zwrot inwestycji nawet w pierwszym roku dla firm w przypadku leasingu

Skontaktuj się z nami