Outsourcing IT

Sprawna infrastruktura IT


Obsługa informatyczna w usługach z zakresu branży IT oraz sprzętu komputerowego klasy biznes.

Firmy, które zdecydowały się skorzystać z naszych usług doceniły wysoką jakość naszej obsługi, obejmującej między innymi dostawę nowoczesnego, zdolnego odpowiedzieć na oczekiwania przedsiębiorstw sprzętu elektronicznego oraz nowoczesnych, skutecznych rozwiązań i usług IT. Nasz kontakt z wieloma przedsiębiorstwami zaowocował stałą współpracą – dziś dla części z nich staliśmy się kluczowymi partnerami w dziedzinie bardzo szeroko rozumianych usług IT.

Znamy oczekiwania naszych klientów i liczymy się z ich potrzebami, dlatego oferowane usługi są tak wszechstronne. Kompleksowa obsługa to coś, na co liczy znaczne grono firm, z którymi mieliśmy okazję współdziałać – taka tendencja ma swoje uzasadnienie. Zlecenie całościowej obsługi firmie zewnętrznej daje możliwość zaoszczędzenia na kosztach związanych z zatrudnianiem własnego, wewnętrznego eksperta IT, a jednocześnie daje gwarancję oczekiwanej reakcji ze strony serwisantów zewnętrznych w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów.

Przedsiębiorca, który zleca nam całościową obsługę, pozwala, byśmy wnikliwie zapoznali się z profilem firmy, jej strukturą oraz potrzebami. Dzięki temu możemy fachowo doradzić w sprawie kupna sprzętu na określone stanowiska w zależności od tego, jakie funkcje ma on pełnić i jakiego rodzaju zadania będą mu powierzanie, a oprócz tego szybko reagować na wszelkie awarie. Wieloletnie doświadczenie, które zaczęliśmy zdobywać na długo przed powstaniem marki CompletGroup wraz z ogromną wiedzą z zakresu usług IT – to właśnie dzięki temu możemy trafnie dobierać właściwe strategie IT dla wszystkich firm niezależnie od branży, w jakiej się specjalizują.

Do bardziej szczegółowego choć nadal grupującego podejścia do podziału obszarów działalności firmy zaliczamy między innymi:

Praca użytkowników i ergonomia stanowisk

świadczenie zakresu usług mających na celu sprawne ​i efektywne funkcjonowanie infrastruktury informatycznej oraz przydzielonych zakresów funkcji na stanowiskach pracy.

Praca serwerów i urządzeń strategicznych

świadczenie zakresu usług mających na celu administrację i sprawne, efektywne oraz bezpieczne funkcjonowanie urządzeń serwerowych i strategicznych.

Rozwój, wsparcie i utrzymanie aplikacji

świadczenie usług związanych​ z zarządzaniem , licencjonowaniem i konserwacją zasobów aplikacji pakietowych ​ i licencyjnych.

Zabezpieczenie ciągłości działania

zabezpieczanie środowiska oprogramowania, usług ​ i danych w sytuacji szeroko pojętej awarii systemu z wykorzystaniem cyklicznych kopii zapasowych i obrazów systemów .

Zarządzanie infrastrukturą informatyczną

szeroko pojęte usługi administracji i zarządzania środowiskiem komputerowym, teleinformatycznym i sieciowym (jednostki stacjonarnymi, jednostki przenośne, urządzenia mobilne, drukarki, serwery plików, serwery wydruku, urządzenia aktywne itp.), poczynając od procesu zakupu, poprzez instalację sprzętu, oprogramowanie, przeprowadzanie procesu wszelkich zmian i uaktualnień, serwisowanie, aż po utylizację zużytego sprzętu.

Zarządzanie aplikacjamistrategicznymi

ścisła współpraca z firmami wdrożeniowymi zakładająca utrzymanie pełnej dostępności krytycznego oprogramowania (np. systemy ERP, systemy CRM, systemy kontroli czasu pracy itp.), polegające na stworzeniu odpowiedniej architektury systemu, szereg działań minimalizujących prawdopodobieństwo wystąpienia awarii, monitorowanie pracy środowiska, zarządzanie i przystosowanie do optymalnych warunków pracy sieci, a także wykonywania cyklicznych kopii zapasowych.

Sprzęt komputerowy klasy biznes

sprzęt komputerowy od najlepszych producentów na rynku – konkurencyjne ceny i najwyższą jakość oraz montaż i kompletne przygotowanie.

Infrastruktura internetowa

platformy sprzętowe wraz z odpowiednim oprogramowaniem, a także usługi związanych z tworzeniem i zarządzaniem specjalistycznymi portalami lub serwisami internetowymi – świadczenie wsparcia w tej dziedzinie w przypadku obsługi tych zagadnień przez firmy trzecie.

Specjalistyczne usługi doradcze

związane z każdą z wymienionych grup oraz w szeroko pojętej technologii teleinformatycznej .Skontaktuj się z nami